Inforamcja o Klubie

W skład zarządu LKS Cresovia Krzeczowice wchodzą:

Prezes zarządu: Kozłowski Andrzej

Vice Prezes: Buczek Marcin

Sekretarz: Cieśliński Marian

Skarbnik: Grzebyk Andrzej

Członkowie: Haftek Mariusz, Żygadło Henryk, Bielec Tadeusz, Kozak Jan, Pikuła Łukasz.

Komisja Rewizyjna: Sołek Aleksander, Cieśliński Jan, Folta Henryk.

Trener seniorów : Sołek Karol

Trener drużyny juniorów: Chara Marcin

Barwy : zielono - białe

Siedziba : Krzeczowice 56a 37-220 Kańczuga

Telefon : (0-16) 642-44-44

Zespół Cresovia Krzeczowice został założony w 1948 roku przez Dulibana Władysława, Kapuste Tadeusza, Stepaniaka Tadeusza.
Nazwa powstałej drużyny nosiła nazwę Ludowy Zespół Sportowy „CRESOVIA” Krzeczowice . W 1976 roku drużyna z Krzeczowic wywalczyła awans do A- klasy .W 1997roku Cresovia grała w "O" z takimi drużynami jak: Czrni Oleszyce, Sokół Sieniawa,Piast Tuczempy, Bircza, Laszki, Narol, JKS II, Juwenia Cieszanów.Krzeczowice zakończyły rozgrywki na 5 miejscu z dorobkiem 47 pkt, mieli dużą szansę awansować ale na 2 kolejki przed zakończeniem rozgrywek przegrali mecz w Cieszanowie(dzięki uprzejmości arbitrów tych zawodów.), który decydował o wejściu do wyższej klasy rozgrywkowej. W 1998 r. nazwa została zmieniona na Ludowy Klub Sportowy „CRESOVIA" Krzeczowice. Dzięki sponsorom i Gminie Kańczuga. został otwarty nowy stadion z szatnią, trybunami. Do dzisiaj drużyna nosi nazwę Ludowy Klub Sportowy „CRESOVIA" Krzeczowice. Na dzień dzisiejszy „CRESOVIA” posiada 3 zespoły; Seniorów , Juniorów Starszych, oraz Trampkarzy Starszych, które zawsze prezentują wysoki poziom gry. Wsezonie 2008/09 Juniorzy pierwszy raz w historii awansowali do Klasy "O" pod wodzą trenera Karola Sołka. W 2008 r została oddana do użytku nowa szatnia sportowa, która będzie ozdobą i chlubą naszej drużyny. Wsezonie 2010/11 do klasy Oawansowali trampkarze pod wodzą Marcina Chary, jak również awans do V ligi wywalczyli seniorzy pod wodzą Grzegorza Liszki.
Miejmy nadzieję żę będziemy mogli cieszyć się z gry i wyników naszych zespołów .

Stadion

Nasz stadion jest jednym z najładniejszym obiektem sportowym w okolicy,sam stadion otaczają wokół trybuny zadaszone,pojemność to ok 350 miejsc siedzących.stojących 800.Planowana jest w najbliższych latach rozbudowa do ok 700 miejsc siedzących.Boisko do gry ma wymiary : 103m dl 60m szer.W koło boiska jest zamontowana barierka odgradzająca kibiców od boiska. W trakcie budowy od tamtego roku jest szatnia sportowa o wymiarach 11*10 + obecna szatnia 9*5. Szatnia ta dysponować będzie 2 szatniami dla gości i gospodarzy; po 3 kabiny natryskowe, ubikacja i umywalką w każdej, pokoju dla sędziów, kuchnią, pomieszczeniem na sprzęt sportowy, pralnią,suszarnią i pomieszczeniem gospodarczym.Obok stadionu jest bieżnia wykonana z żużlu o dl 200m i szerokości 6m.Znajduje się również tu boisko wykonane z tartanu o wym. 11*8, jak i mniejsze boisko sportowe o wymiarach 60*22m.W cały kompleks wchodzi również boisko do koszykówki.
W przyszłym roku planowana jest budowa oświetlenia na boisku sportowym oraz sitka piłko-chwyt za bramką oraz boisko ze sztuczną nawierzchnią .

Wiadomości (utwórz nową)